خدمات مومقالات سایت

مزوتراپی مو

یکی از روشهای درمانی موضعی که کاربرد متنوعی دارد مزوتراپی است.روشی معروف در سطح جهانی که می تواند به درمان کم آبی پوست،چین و چروک های سطحی،سلولیت و ریزش مو کمک کند.

در این روش مواد ویژه ای با خاصیت درمانی به زیر پوست تزریق می شوند و نوع این مواد به نوع مشکل برمی گردد ، مواردی مانند عصاره های گیاهی ، ویتامین ها و آنزیم ها ، داروها و هورمون ها از جمله مواردی هستند که در طی مزوتراپی به صورت موضعی به درون پوست تزریق می شوند.

نوشته های مشابه

 

امروزه مزوتراپی یکی از روشهای درمانی و جوانسازی مشهور در جهان و بویژه اروپا است.مزوتراپی بر هر سه لایه پوست اثر می گذارد.اثرات درمانی این روش بر روی پوست ،لایه ی میانی و همچنین بافت های پیوندی زیرین پوست مشاهده می شود به همین خاطر این روش کاربردهای متنوعی دارد مانند درمان ریزش مو،سلولیت و موارد دیگر.

 

یکی از فواید مزوتراپی اثری ست که ریز آسیاب های ایجاد شده توسط سوزن های نازک مورد استفاده در این روش بر پوست می گذارند.

سوزن ها تا عمق متوسط در پوست فرو می رود و آسیبی جزیی به پوست می رساند که این آسیب باعث فعال شدن فرآیند های ترمیمی پوست می گردد.

با فعال شدن فرآیند های ترمیمی سلول های پوستی سالم شروع به ساخت و ترشح کلاژن،فاکتورهای رشد،پروتئین های بین بافتی و موارد دیگر می کنند و در ادامه ی این فرآیند رگ های خونی جدیدی به وجود می آید و سلول های بنیادی به سمت نواحی آسیب دیده حرکت می کنند.تمامی این فرآیند به جوانسازی پوست و درمان مشکل ریزش مو کمک می کنند.

 

در جریان مزوتراپی موادی به درون پوست تزریق می شوند و محلول تزریق شده کوکتل نامیده می شود و فرمولاسیون کوکتل بسته به نوع درمان و نیاز فرد مشخص می گردد.

 

مزوتراپی مزایای فراوانی دارد مانند:

  • نیازی به بیهوشی ندارد و مراجع دردی احساس نمی کند‌
  • نیازی به مراقبت های خاص بعد از درمان ندارد و دوره ی ریکاوری کوتاه می باشد
  • روشی ست بدون جراحی و کم تهاجمی
  • عوارض جانبی ندارد و خطرات آن محدود است
  • هزینه ی مناسبی نسبت به روشهای درمانی دیگر دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
×

رزرو وقت درمان

عرض ادب و احترام ، یکی از مشاورین را انتخاب و مکالمه با واتس اپ را آغاز کنید .
×